Advertising
"România vrea democrație" - George Simion, în Statele Unite ale Americii: întâlniri cu apropiați ai lui Donald Trump

George Simion
Scris deRealitatea de Caras-Severin
Publicat26 mar. 2026, 08:10
Actualizat26 mar. 2026, 09:25
Sursărealitatea.net
George Simion se află în Statele Unite ale Americii și participă la cea mai importantă întrunire patriotică la nivel mondial. Liderul AUR a transmis că România vrea democrație și își dorește ca președintele american Donald Trump să fie informat cu ce se întâmplă în Europa, mai exact în țara noastră. Simion are în aceste zile întâlniri cu oameni-cheie din administrația lui Trump.
Citește și
- 10:18Nicușor Dan ar putea desemna premierul astăzi: când va fi votul în Parlament
- 10:00Ana Maria Păcuraru: Kaja Kallas a numit 33 de noi ambasadori europeni. România are zero reprezentanți pe listă
- 09:48PNL, USR și UDMR îl propun pe Siegfried Mureșan ca premier. Mutare-surpriză în lupta pentru Palatul Victoria
- 09:10Kim Jong Un își arată forța militară! Teste de artilerie și rachete cu mesaj dur pentru „dușmani”: „Să simtă neliniște și teamă”
Distribuie articolul
Mai multe articole despre
Urmărește știrile Realitatea de Caras-Severin și pe Google News


























