Dan Barna printre Reșițeni

După Congresul de la Timișoara președintele USR și candidatul Alianței 2020 USR + PLUS pentru alegerile prezidențiale, Dan Barna, a vizitat Reșița.
După Congresul de la Timișoara președintele USR și candidatul Alianței 2020 USR + PLUS pentru alegerile prezidențiale, Dan Barna, a vizitat Reșița.
Acesta a avut două ore în care s-a întâlnit și a discutat cu reșițenii dar a susținut și o conferință de presă la Hotelul Rogge din Reșița.„Un oraş ca Braşovul s-a mutat cu totul din ţară. Eu zic că nu mai avem răbdare, nu zece ani, nu cinci ani, trebuie să schimbăm România acum. Peste tot oamenii transmit acelaşi mesaj, că au nevoie de o schimbare, că s-au săturat să le plece copiii, e nevoie disperată de a schimba modul de a face politica în România. Exact din această perspectivă trebuie privită şi candidatura mea şi este nevoie ca această schimbare să se producă acum“ a declarat Dan Barna la Reșița. Alături de Dan Barna au fost membrii ai USR Caraș-Severin și PLUS Caraș-Severin, împreună cu cei doi lideri județeni ai lor.[embed]https://www.facebook.com/alianta2020usrplus/videos/667155313782917/UzpfSTE0OTI4NTUyOTQxNzk3MDE6MTcwNzgwNzc5NjAxNzc4Mg/?epa=SEARCH_BOX[/embed]Sursa: Gabriel Găină
Citește și:
- 15:13 - Ion Cristoiu șterge pe jos cu Gigi Becali: ”E un oier care a ajuns miliardar prin șmecherii” -VIDEO
- 15:11 - Ilie Bolojan, anunț despre centrala de la Iernut: „La sfârșitul anului noul grup va injecta energie în sistemul național”
- 13:54 - Luis Lazarus: ”România nu are industrie și strategie. Se împrumută. Poporul e consultat doar din patru în patru ani”-VIDEO
- 09:28 - Ana Maria Păcuraru, interviu în exclusivitate din inima Chinei. Oficial chinez: ”Beijingul nu-și dorește război”-VIDEO
Urmărește știrile Realitatea de Caras-Severin și pe Google News














