Trei victime în urma unui accident pe DN 58A Soceni-Ezeriş

Trei victime în urma unui accident pe DN 58A Soceni-Ezeriş
Trei persoane au fost transportate la Unitatea de Primiri Urgenţe (UPU) din Reşiţa
Trei persoane au fost transportate la Unitatea de Primiri Urgenţe (UPU) din Reşiţa după ce autoturismul în care se aflau s-a răsturnat pe DN 58 Soceni-Ezeriş, una dintre victime rămânând blocată în interiorul maşinii, a informat Inspectoratul pentru Situaţii de Urgenţă Caraş-Severin.
Pentru salvarea victimelor au intervenit pompierii militari din Reşiţa care au deplasat la faţa locului o autospecială pentru stins incendii şi descarcerare.
Trei echipaje medicale de la Serviciul de Ambulanţă Judeţean şi SMURD au acordat primul ajutor răniţilor, după care au preluat victimele şi le-au transportat la UPU Reşiţa, în stare de conştienţă.
Sursa: Realitatea de Caras-Severin
Citește și:
- 18:25 - Urmărire ca-n filme în Gorj: copil de 14 ani la volan, încurajat de tată să fugă de poliție
- 17:44 - Victorie pentru Realitatea PLUS: Curtea de Apel București a decis să suspende decizia CNA prin care se ridică licența postului. Televiziunea Poporului NU se închide
- 17:23 - Scandal diplomatic: Germania îl face ipocrit pe JD Vance după acuzațiile privind alegerile din Ungaria
- 16:44 - Turcia îl omagiază pe Mircea Lucescu: moment de reculegere la toate meciurile
Mai multe articole despre
Urmărește știrile Realitatea de Caras-Severin și pe Google News











