Victorie clară în Valea Domanului la debutul CSM Reșița în Liga 2 de fotbal. Universitatea Cluj a fost dominată și nu s-a regăsit pe teren, rosso-nerri având emoții numai la două șuturi pe poartă, rezolvate excelent Zimmermann.

Scorul a fost deschis în prima repriză chiar de către noul venit de la FC Dinamo, Ehmann în prima repriză și majorat în partea secundă a partidei, scorul final fiind CSM Reșița – U Cluj 2-0 (1-0).

Extrem de disputată a fost o fază de atac a Reșiței care a lăsat Universitatea Cluj în 10 oameni, gazdele cerând insistent penalty, dar asistentul i-a transmis centralului că nici vorbă de lovitură de pedeapsă.

”Mă bucur că jucătorii m-au ascultat, l-au anihilat foarte bine pe Goga, dovadă că a și fost schimbat. Felicit asistentul pentru decizia de a nu acorda penalty, chiar dacă la pauză l-am certat, am discutat cu mai multe persoane, am înțeles că nu a fost în careu și mi-am cerut scuze la finalul partidei de la asistent” a declarat antrenorul Leo Doană.