Salvatorii donează pentru viață: gest deosebit al pompierilor din Caraș-Severin
11 sept. 2020, 14:41
Actualizat: 11 sept. 2020, 14:41

Salvatorii donează pentru viață: gest deosebit al pompierilor din Caraș-Severin
Articol scris de Scris de Realitatea de Caras-Severin
La nivel național, sute de pompieri s-au mobilizat pentru a dona sânge
La nivel național, sute de pompieri s-au mobilizat pentru a dona sânge! Acțiunea vine în sprijinul semenilor cu probleme medicale și se derulează în perioada 07-11 septembrie, în colaborare cu Institutul Național de Hematologie Transfuzională.
Pompierii cărășeni, se alătură acestui demers și donează sânge în această săptămâna."Conștienți fiind de importanța acestui act, îndemnăm pe oricine care îndeplinește condițiile de admisibilitate- http://www.ctsbucuresti.ro/conditii_admisibilitate.html -să ni se alăture.Donarea de sânge trebuie să continue!Haideți ca prin gestul nostru să oferim o șansă la viață!", este mesajul transmis de aceștia.
Citește și:
- 17:44 - Victorie pentru Realitatea PLUS: Curtea de Apel București a decis să suspende decizia CNA prin care se ridică licența postului. Televiziunea Poporului NU se închide
- 17:23 - Scandal diplomatic: Germania îl face ipocrit pe JD Vance după acuzațiile privind alegerile din Ungaria
- 16:44 - Turcia îl omagiază pe Mircea Lucescu: moment de reculegere la toate meciurile
- 16:22 - Interviu EXCLUSIV Ana Maria Păcuraru - Sara Qudah (CPJ): România intră în tiparul global al cenzurii administrative
Urmărește știrile Realitatea de Caras-Severin și pe Google News











