Advertising
Plan ROȘU de intervenție în Dâmbovița; zeci de persoane, inclusiv copii, au ajuns la spital cu simptome de toxiinfecție alimentară

FOTO: Arhivă
Scris de Realitatea de Caras-Severin Publicat: 10 mai 2026, 09:59
Autoritățile din Dâmbovița au activat noaptea trecută Planul Roșu de Intervenție, după ce zeci de persoane care participau la un eveniment au acuzat stări de rău, specifice unei toxiinfecții alimentare. Potrivit ISU Dâmbovița, 30 de oameni, între care doi copii, au ajuns la spital.
Citește și
- 15:50Complot dejucat în Serbia: doi bărbați, suspectați că plănuiau asasinarea lui Vučić
- 12:11ANAF trimite notificări în toată țara! Românii cu venituri din străinătate, obligați să depună Declarația Unică
- 10:19Cod galben de caniculă și furtuni în mai multe regiuni. ANM anunță temperaturi de până la 35 de grade
- 08:36Avertisment fără precedent al serviciilor Five Eyes: Inteligența artificială ar putea depăși securitatea cibernetică în câteva luni
Distribuie articolul
Mai multe articole despre
Urmărește știrile Realitatea de Caras-Severin și pe Google News


























