Actualitate· 1 min citire

Cărășean accidentat mortal în Valea Călugărească

12 dec. 2018, 17:48
Actualizat: 12 dec. 2018, 17:48
accident_smurd_pompieri_02_12129400

accident_smurd_pompieri_02_12129400

Articol scris de Stanciu Daniel

Un accident rutier grav a avut loc, miercuri, în jurul orei 17.30, pe DN1B, la Valea Călugărească. Un bărbat a murit după ce a fost lovit, succesiv, de două autoturisme.

Potrivit primelor informații, bărbatul s-ar fi angajat în traversarea neregulamentară a DN1 B, la Valea Călugărească, în zona Colina Grande. La fața locului s-au deplasat echipaje ale Poliției și ale Serviciului de Ambulanță Prahova.

Din păcate, medicii ajunși la fața locului au constatat decesul victimei. Cadavrul va fi transportat la Serviciul de Medicină Legală Ploiești, pentru efectuarea necropsiei.Victima accidentului rutier are 59 de ani, domiciliat în județul Caraș Severin. Era șoferul unui TIR, parcat în zonă. Conform IJP Prahova, TIR-ul era staționat, cu motorul pornit și portierele asigurate scrie

Realitatea de Prahova

.Poliția a demarat cercetări pentru a stabili cu exactitate cum s-a produs tragicul eveniment rutier.

Mai multe articole despre

Urmărește știrile Realitatea de Caras-Severin și pe Google News

Mai multe știri din Actualitate