Actualitate· 1 min citire

Bani pentru afacerile din turism, din Caraș-Severin. Cât a câștigat o școală de de schi și snowboard

15 dec. 2021, 17:48
Actualizat: 15 dec. 2021, 17:48
Bani pentru afacerile din turism, din Caraș-Severin. Cât a câștigat o școală de  de schi și snowboard

Bani pentru afacerile din turism, din Caraș-Severin. Cât a câștigat o școală de de schi și snowboard

Articol scris de Realitatea de Caras-Severin

 Marele premiu de 10.000 de euro, oferit în cadrul primei ediții a programului Antreprenoriat în mișcare, a fost obținut de o afacere locală

O școală de schi și snowboard din Caraș-Severin a câștigat 10.000 de euro pentru extinderea afacerii. Finanațrea a fost acordată în cadrul programului Antreprenoriat în mișcare, o inițiativă public-privată derulată în parteneriat cu Primăria Reșița cu scopul de a încuraja antreprenoriatul local în turism sportiv în județul Caraș-Severin.

 Marele premiu de 10.000 de euro, oferit în cadrul primei ediții a programului Antreprenoriat în mișcare, a fost obținut de o afacere locală dezvoltată de 2 tineri, Raul Cojocaru și Cristina Galescu - o școală de schi și snowboard care activează în zona montană turistică din Banat: Văliug, Semenic și Muntele Mic. Cu finanțarea obținută, afacerea va fi extinsă către servicii de extrasezon.

Proiectul a fost selectat și declarat câștigător dintr-un număr total de 11 idei de afaceri care îmbină turismul cu practicarea sportului în Caraș-Severin.


Sursa: Realitatea de Caras-Severin

Mai multe articole despre

Urmărește știrile Realitatea de Caras-Severin și pe Google News

Mai multe știri din Actualitate