Craiova lui Mititelu a părăsit Cupa României, însă echipa din Liga 1 e în optimi.

Cu multe rezerve în formula de start, echipa lui Pițurcă a trecut cu 1-0 de CSM Reșița.

Nițu a marcat unicul gol în minutul 30, iar Craiova putea să scape de emoții imediat după pauză, atunci când Koljic și Nițu n-au reușit să marcheze la aceeași fază.

Pe final, Koljic a scăpat singur cu portarul, însă n-a putut să înscrie.

Cum a arătat Craiova în Cupă: Laurenţiu Popescu – Măţel, Tiago, Acka, Briceag – Cosic, Cicâldău, Bancu – Bairam, Koljic, Niţu

CSM Reșița a început partida în formula: :Zimmerman – Acka, Vasiu, Vădrariu, Banac, Săulescu, Danci, Cristea, Dat, Ehmann, Ene
Rezerve :Horvat – Caragea, Poiană, Lazăr, Vlădia, Cioablă, Coman

SURSA: Realitatea Sportivă

Articolul precedentVești bune pentru bolnavii de cancer. A fost repornit aparatul de radioterapie de la Spitalul Municipal din Timișoara
Articolul următorMobilizare uriașă pentru situații de urgență în vestul țării FOTO-VIDEO