Advertising
Romprest a pierdut procesul cu Primăria sectorului 1 pentru contractul de milioane de euro

Romprest
Scris deRealitatea de Caras-Severin
Publicat8 mai 2026, 22:24
Sursărealitatea.net
O nouă înfrângere în instanță pentru compania de salubritate Romprest, aflată în conflict deschis cu Primăria Sectorului 1. Magistrații de la Tribunalul București au respins solicitarea companiei de a bloca decizia Consiliului Local de încetare a contractului de salubrizare. Realitatea Plus a solicitat un punct de vedere operatorului, dar până la difuzarea știrii nu a primit nicio reacție.
Citește și
- 15:50Complot dejucat în Serbia: doi bărbați, suspectați că plănuiau asasinarea lui Vučić
- 14:52Transfăgărășanul va fi închis temporar, miercuri, pentru filmări
- 13:27PSD anunță că este gata să preia guvernarea după consultările cu Nicușor Dan: „Orice zi pierdută aduce minus în viața românilor”
- 12:05Antonela Roccuzzo, mesaj care a topit internetul după meciul lui Messi de la Mondial
Distribuie articolul
Urmărește știrile Realitatea de Caras-Severin și pe Google News


























