Maidanezul salvator a fost adoptat de către vicepreședintele Consiliului Județean VIDEO

Ionut Popovici
Jandarmii Montani au fost solicitați să intervină de urgență deoarece un bărbat a căzut cu bicicleta în zona Muntelui Semenic și nu putea să se miște.
Primul salvator al bărbatului a fost un câine maidanez care, imediat după producerea incidentului, s-a așezat lângă victimă și l-a protejat, incălzindu-l cu corpul său. Patrupedul a rămas lângă el până la sosirea jandarmilor.Auzind de isprava cățelului vicepreședintele Consiliului Județean Caraș-Severin, Ionuț Popovici a decis să-l adopte și să-l ia acasă pe câinele salvator.
”Jandarmii din cadrul Postului Montan Văliug împreună cu membrii Asociație Dogs Center Reșița au reușit să identifice câinele salvator în zona comunei Văliug, oferindu-i adăpost până la sosirea domnului Popovici Ionuț, vicepreședintele Consiliului Județean Caraș-Severin, care și-a exprimat intenția de a adoptat câinele. În acest moment câinele se bucură de un nou cămin alături de familia Popovici. Pe această cale dorim să mulțumim tuturor celor care si-au exprimat, în mediul online, îngrijorarea față de câinele salvator” transmite Jandarmeria Caraș-Severin.[embed]https://youtu.be/bC8lQT_U0A0[/embed]
Citește și:
- 08:21 - CNAB: Traficul aerian se desfășoară în condiții de iarnă, conform programului de zbor
- 08:15 - CNAIR: Nu mai sunt sectoare de drum închise sau restricționate din cauza condițiilor meteorologice
- 08:02 - Trafic de coșmar spre Vama Giurgiu. Coloana de vehicule de pe DN5 măsoară 14 kilometri
- 07:55 - Sistemul RO-Alert devine „mai prietenos”
Urmărește știrile Realitatea de Caras-Severin și pe Google News









_4f88515c25_a3b9209761.webp)

