Inter Milano s-a impus cu 1-0 în disputa de pe teren propriu cu Atletico Madrid, marți seara, în manșa tur din optimile Ligii Campionilor la fotbal.

Austriacul Marko Arnautovic a marcat unicul gol al meciului, în minutul 79, după ce tot el mai irosit o șansă uriașă pentru italieni. Horațiu Moldovan a fost rezervă la Atletico Madrid în meciul arbitrat de brigada condusă la centru de Istvan Kovacs.

În cealaltă partidă a serii de marți din Liga Campionilor echipele PSV Eindhoven și Borussia Dortmund au remizat, scor 1-1. Donyell Malen, un fost echipier al lui PSV, a deschis scorul pentru germani în minutul 24 iar egalarea grupării olandeze a fost adusă de veteranul Luuk de Jong dintr-o lovitură de la 11 metri la 11 minute după pauză.

Meciurile retur sunt programate pe 13 martie. FC Porto versus Arsenal Londra și Napoli contra FC Barcelona sunt partidele zilei de miercuri care încheie și manșa tur a optimilor de finală.

Articolul precedentRomânia s-a calificat în optimile Campionatului Mondial de tenis de masă
Articolul următorAmenințare cu bombă la o școală în Cluj-Napoca. Aproape 300 de persoane au fost evacuate de urgență