"Vânătoare" dementă: doi câini au fost împușcați, la Reșița

"Vânătoare" dementă: doi câini au fost împușcați, la Reșița
În acest caz a fost deschis un dosar penal sub aspectul săvârșirii infracțiunii de uciderea animalelor, cu intenție
Polițiști din cadrul Biroului pentru Protecția Animalelor Caraș-Severin au fost sesizați cu privire la faptul că în zona Dealul Crucii au fost găsiți doi câini morți, posibil uciși prin împușcare. Polițiștii s-au deplasat imediat la fața locului și au efectuat cercetarea la fața locului.
Cadavrele animalelor au fost ridicate și transportate la Direcția Sanitar Veterinară și pentru Siguranța Alimentelor Caraș-Severin, în vederea efectuării necropsiei și stabilirii cauzei morții celor două animale.
În acest caz a fost deschis un dosar penal sub aspectul săvârșirii infracțiunii de uciderea animalelor, cu intenție, fără drept și se efectuează cercetări în vederea identificării autorilor și tragerii la răspundere penală a acestora”, a precizat inspector principal Alina Boeru, purtătorul de cuvânt al Inspectoratului de Poliție Județean Caraș-Severin.
Sursa: Realitatea de Caras-Severin
Citește și:
- 15:45 - Televiziunea Poporului nu cedează: vocea românilor se face auzită. Transmisiune specială din SUA
- 15:03 - Mitică Dragomir, previziuni politice: „USR va depăși 15%. PNL se prăbușește!”
- 15:00 - Fiul fostului președinte al Braziliei, mesaj pentru Realitatea PLUS: „Alegerile au fost anulate fără argumente!”
- 14:57 - O angajată dintr-o primărie, suspectată de contrabandă cu țigări. Peste 100 de polițiști au descins la contrabandiști
Mai multe articole despre
Urmărește știrile Realitatea de Caras-Severin și pe Google News











