Advertising
Privilegiile de care beneficiază miniștrii și parlamentarii în plină austeritate. Cheltuieli uriașe, acoperite din banii românilor

Privilegiile de care beneficiază miniștrii și parlamentarii în plină austeritate. Cheltuieli uriașe, acoperite din banii românilor
Scris de Daniel Onescu Publicat: 22 mar. 2026, 09:33
În timp ce Bolojan taie de la profesori, mame și pensionari, parlamentarii și miniștrii își păstrează nestingheriți toate privilegiile! Pe lângă indemnizațiile uriașe, aleșii beneficiază de mai multe cheltuieli decontate de stat, adică tot din banii cetățenilor. Totul în timp ce Guvernul spune că mai are nevoie de bani ca să acopere deficitul.
Citește și
- 14:00Întâlnire tehnică la Cotroceni pe Legea salarizării: la discuții a rămas aceeași formă a proiectului - SURSE
- 13:37Niculina Stelea (senator AUR): „Decât o lege proastă, nedreaptă și nesustenabilă, mai bine fără lege”
- 10:21Victor Cațavei (AUR): „Amânarea deschiderii programelor de finanțare cu fonduri europene – O piedică în dezvoltarea mediului economic național”
- 21:08Sistemul medical băgat de Bolojan la aparate. Ana Maria Păcuraru: „Un medic de la Făurei nu poate fi plătit după aceeași grilă cu un medic de la Floreasca”
Distribuie articolul
Mai multe articole despre
Urmărește știrile Realitatea de Caras-Severin și pe Google News


























