ALFRED BULAI RĂMÂNE ÎN AREST LA DOMICILIU

ALFRED BULAI RĂMÂNE ÎN AREST LA DOMICILIU
Alfred Bulai a fost arestat preventiv în 5 septembrie
Judecătoria Sectorului 1 a admis cererea procurorilor de prelungire cu 30 de zile a măsurii arestului la domiciliu pentru Alfred Bulai, în dosarul în care sociologul este inculpat pentru că ar fi agresat sexual studente de la SNSPA.
De asemenea, instanţa nu a fost de acord ca Alfred Bulai să îşi părăsească locuinţa pentru a merge la un control medical şi nici să ia legătura cu Ioana Benga, fosta sa secretară de la SNSPA.
Iniţial, Alfred Bulai a fost arestat preventiv în 5 septembrie, dar a stat în arestul Poliţiei doar o săptămână, după ce Tribunalul Bucureşti a decis să fie plasat în arest la domiciliu.
Citește și:
- 15:50 - Complot dejucat în Serbia: doi bărbați, suspectați că plănuiau asasinarea lui Vučić
- 21:47 - George Simion, surprins de echipamentele militare fabricate în România: „Aici ar trebui să meargă banii, nu spre Rheinmetall”-VIDEO
- 21:43 - Negocieri pe genunchi la Bruxelles: Guvernul încearcă să recupereze cele 4,9 miliarde de euro din PNRR
- 21:31 - Reformatorii lui Bolojan, prinși cu șpăgi de zeci de mii de dolari. Dezvăluiri incendiare despre sinecuriștii pentru care premierul închide ochii
Mai multe articole despre
Urmărește știrile Realitatea de Caras-Severin și pe Google News














