TUDOREL TOADER, RĂSPUNS BOMBĂ LA ÎNTREBAREA DACĂ IA ÎN CALCUL O CANDIDATURĂ LA PREȘEDINȚIE

TUDOREL TOADER, RĂSPUNS BOMBĂ LA ÎNTREBAREA DACĂ IA ÎN CALCUL O CANDIDATURĂ LA PREȘEDINȚIE
"Eu cred că sunt pregătit!"
Fostul ministru al Justiției, Tudorel Toader, a lansat în direct la Realitatea Plus bomba politică a începutului de an. Întrebat de jurnalista Ana Maria Păcuraru dacă este adevărat că s-ar pregăti pentru a candida la președinție, magistratul a afirmat "eu cred că sunt pregătit".
În presă au apărut o serie de informații, pe surse, că fostul ministru al Justiției Tudorel Toader s-ar pregăti de o candidatură la alegerile prezidențiale, fiind susținut de o aripă din AUR, în frunte cu Claudiu Târziu.
Tudorel Toader: Lui Călin Georgescu i se va permite să candideze din nou
Întrebat în direct la emisiunea "Raport de zi", realizată de Ana Maria Păcuraru, dacă este adevărat că "se pregătește" să candideze, Tudore Toader a oferit un răspuns în stilul caracteristic: "Ce-mi trebuie să mă pregătesc?! Eu cred că sunt pregătit!". Rugat să confirme dacă va candida, fostul ministru a răspuns că "rămâne de văzut", iar în ceea ce privește sprijinul acordat de o aripă din AUR, Toader a replicat "întrebați-i pe ei".
Tudorel Toader, fost ministru al Justiției: Iohannis NU are nicio intenție să plece de la Cotroceni. Este acoperit de hotărârea CCR
Citește și:
- 14:52 - Donald Tusk pune sub semnul întrebării loialitatea SUA în NATO: „Avem motive de îngrijorare”
- 14:36 - Uniunea Europeană accelerează presiunea asupra Rusiei: în pregătire al 21-lea set de sancțiuni
- 11:54 - Partidele pro-Bolojan fac calcule pentru un guvern MINORITAR: voturile AUR sau PSD, cruciale pentru ca lucrurile să funcționeze
- 08:39 - Azomureș, blocat de guvernul Bolojan. AUR prezintă planul de repornire a combinatului
Urmărește știrile Realitatea de Caras-Severin și pe Google News














