Oaspeții au condus o singură dată (2-1, minutul 3), după care CSMR s-a desprins la 8-4 (min. 10). Doborogenii s-au apropiat la două goluri (26-24), cu 73 de secunde înaintea ultimei sirene, dar reșițenii au gestionat bine finalul și s-au desprins la patru goluri, conform radiotimisoara.ro

Cele două formații au fost aproape de încăierare în minutul 56, la un fault dur al gazdelor, fază la care Marius Bahan a fost descalificat și a văzut și cartonașul albastru, de la cuplul timișean de arbitri Tătaru/Văcariu.

Principali marcatori: Belchite 7, Marius Negru și Radosavlevici, câte 6 goluri, pentru Reșița, Hodorogea 10, pentru Medgidia.

Pe primele două locuri se mențin CSM Odorheiu Secuiesc (învingătoare, astăzi, acasă, 48-38 cu CSU Galați) și CSM Reșița, cu câte 18 puncte.

Sursa: Realitatea de Caras-Severin

Articolul precedentAlexandru Rafila, anunț despre instaurarea unor noi restricţii anti-COVID-19